ICC profily

Jsme profesionáli v práci s ICC profily. Při tisku zohledňujeme k fotografii vložený ICC profil. Pracujeme při neutrálním bílém umělém osvětlení. Při úpravě fotografií používáme zkalibrovaný monitor. Ve Photoshopu fotky kontrolujeme při zapnutém kontrolním náhledu barev s použitím příslušného tiskového ICC profilu.

Nepoužíváme generické profily dodávané s tiskárnou jak tomu většinou bývá. Tiskové profily na všechny používané materiály si vytváříme sami pomocí měřícího přístroje a profesionálního software Eye One. Díky tomu můžeme garantovat perfektní shodu barev mezi Vámi pořízenou fotografií a jejím tiskem.

meření tisku fotoobrazů a velkoformátových fotografií pro shodu barev

 

Pokud máte Adobe Photoshop a zkalibrovaný monitor, pak si v něm můžete zobrazit, jak bude vypadat námi vytištěný obraz nebo plakát. Stačí když si stáhnete náš ICC profil a zapnete jej v kontrolním náhledu barev dle následujícího postupu.

1. Stáhněte si ICC profil a vložte ho do adresáře C:/WINDOWS/SYSTEM32/spool/driver/color/

2. Otevřete fotografii v programu Adobe Photoshop. Klikněte na záložku Zobrazení → Nastavení kontrolního náhledu → Jiné. Zobrazí se okno Kontrolního náhledu.

3. Jako simulované zařízení vyberte stažený ICC profil. Záměr reprodukce vyberte Perceptuální. Ponechte zapnutou kompenzaci černého bodu. Ostatní položky nechte vypnuté.